Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні Мета - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Название работы Кол-во страниц Размер
Числівник як частина мови. Кількісні й порядкові числівники 1 354.66kb.
Тема. Прикметник як частина мови: загальне значення, морфологічні... 1 62.03kb.
Написання власних назв. Велика буква і лапки в них. Мета 1 43.13kb.
Захід Ллється піснею мова материнська Мета 1 161.6kb.
Стан душі виховний захід про емоційне здоров'я Мета 1 59.89kb.
Тема: Повторення вивченого матеріалу. Розв'язування задач. Геометричний... 1 138.98kb.
I етап. Орієнтація Сьогодні у нас незвичайний урок 1 71.26kb.
Тема. Урок-знайомство з історією рідного села 1 51.98kb.
Спеціаліст І категорії 1 42.88kb.
Небо звіщає про Божую славу, а про чин Його рук розказує небозвід 1 49.89kb.
Уроку : Вправи на закріплення та узагальнення знань про слова, які... 1 73.99kb.
Розділ VIII. Екологічний податок стаття 240 1 256.28kb.
1. На доске выписаны n последовательных натуральных чисел 1 46.11kb.

Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні Мета - страница №1/1

Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні

Мета: закріпити початкові уявлення учнів про числівник, його функцію у мовленні, вміння ставити питання до числівників; формувати у дітей навички правильного вживання числівників у власному мовленні; розвивати логічне мислення, вміння формулювати і висловлювати власну думку; прищеплювати любов до рідного краю.

Обладнання: фізична карта України, карта Херсонської області; серія карток для самостійної роботи; опорна схема «Числівник»; таблиця «Правильно вимовляй і пиши», зображення герба Херсонської області, текст указу про створення Херсонської області; ілюстративний матеріал «Херсонщина», «Асканія-Нова», епідіаскоп.
ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

- Сидимо - … (рівно)!

Пишемо – (гарно)!

Слухаємо – (уважно)!

Відповідаємо – (правильно)!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Каліграфічно-орфографічна хвилинка.


  • Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

  • Які іменники відносимо до власних?

  • Як пишемо іменники, які є власними назвами?

Завдання. Випишіть із переліку іменники, які є власними назвами.

Село Хлібодарівка, гора Еверест, річка Роставиця, місто Скадовськ, княгиня Ольга, село Нове, Щорсівський район, місто Миколаїв, село Надєждівка, річка Амур.



  • Підкресліть у виписаних словах перші букви, а у слові Миколаїв другу. Яке слово утворилося? (Херсонщина).

  • Що це за край? (Показує на фізичній карті України Херсонську область).

Повідомлення вчителя.

  • Херсонщина – це край, де ви народилися. Указом від 30 березня 1944 року було утворено Херсонську область із центром у місті Херсоні.

  • На яку букву починається назва краю?

  • Ваше завдання – написати букву Х у з’єднанні та слово «Херсонщина» за зразком.

Хх ха хо хе Херсонщина

  • Складіть речення зі словом Херсонщина. (Херсонщина – перлина півдня – отчий край.)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На сьогоднішньому уроці ми закріпимо вивчений матеріал про числівник, але урок у нас буде незвичайний. Разом ми вирушимо у заочну подорож Херсонщиною.

IY. Узагальнення і систематизація знань.

Робота над текстом «Херсонщина». Робота в парах.

  • Як називається наш край?

Завдання. Спишіть текст, вставляючи потрібні числівники з довідки. Числівники запишіть словами.
Херсонщина

Херсонська область розташована на півдні України, в степовій зоні, по обох берегах нижньої течії Дніпра.

Площа області – близько … (29 000) квадратних кілометрів. Населення становить понад … (1 100 000) осіб.

На території області розташовані … (3) міста обласного значення – Херсон, Нова Каховка, Каховка; … (6) районного – Берислав, Генічеськ, Гола Пристань, Скадовськ, Таврійськ, Цюрупинськ; … (30) селищ міського типу, … (654) сільських населених пункти.



Довідка: 30, 29 000, 654, 6, 1 100 000, 3.

Подорож до Херсона.

  • Яке місто є нашим обласним центром?

  • Хто був у Херсоні? Що вам найбільше запам’яталося у цьому місті запишемо речення про Херсон.

Один учень працює біля дошки.

Херсон – колиска та перша база Чорноморського флоту.



Завдання:

  1. знайдіть у реченні числівник, поставте до нього питання;

  2. зробіть синтаксичний розбір речення;

  3. зробіть звуко-буквений аналіз слова Херсон.

  • Наша подорож містом продовжується.

Розповідь учителя про заснування міста з використанням ілюстративного матеріалу.

Робота в групах (за картками).

Кожна група отримує свою картку.


Херсонський історичний музей має у своєму складі чотири відділи. В музеї зберігається сто п’ятдесят тисяч пам'яток.

На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину близько ста тисяч жителів Херсонщини, з них у боях загинуло п’ятдесят три тисячі п’ятсот тридцять вісім осіб. Шістдесят сім воїнів удостоєно високого звання Героя Радянського Союзу. Тисячі воїнів двадцяти шести національностей нагороджені орденами і медалями.
Завдання. Знайдіть у реченнях числівники, підкресліть, зверху олівцем поставте питання.

Гордістю Таврійського краю є два потужні порти – річковий та морський, що з’єднують водні транспортні коридори, здійснюють пасажирські та вантажні перевезення.

За показниками освіти Херсонщина сьогодні ввійшла до першої десятки в Україні, а за розгалуженою системою позашкільних закладів вона посіла четверте місце.

На Херсонщині О.Гончар був кілька разів. Уже перше враження про Таврійський край знайшло своє відображення в його творах, зокрема в романах «Таврія», «Перекоп», «Тронка» та інших.




  • Що цікавого ви дізналися про Херсонську область?

Подорож до Асканії-Нової з використанням ілюстративного матеріалу.


Новоасканійський ботанічний парк, закладений 1887 року, є цінною пам’яткою садово-паркової архітектури. Тут ростуть 14 тисяч дерев понад 150 видів. При парку діє дендрологічна колекційна ділянка, на якій випробовуються 530 видів, різновидів і форм рослин.
Херсонське бюро подорожей та екскурсій планує організувати подорож до заповідника Асканія-Нова. ми вже були з вами у зоопарку. Сьогодні ми вирушимо до ботанічного парку, якому цього року виповнилося 125 років. (Текст спроектовано на дошку через епідіаскоп.)
Завдання. Прочитайте текст і спишіть. Числівники запишіть словами.

Вправа «Мікрофон».

  • Як ви розумієте слово заповідник?

  • Для чого нам потрібні заповідники?

  • Які ще заповідні зони і заказники є на Херсонщині? (Присивашський заповідник, Дніпровські плавні, о. Бірючий, Чорноморський.)

  • Поясніть правопис слова п'ять.

Y. Підсумок уроку.

Складання сенкана за планом:

  1. Тема.

  2. Опис – 2 слова.

  3. Дія – 3 слова.

  4. Ставлення, почуття з приводу обговорюваного.

  5. Узагальнення, підсумок.


Херсонщина.

Рідна, неповторна.

Дивує, зачаровує, збагачує.

Бережемо, пишаємося, примножуємо.



Край, перлина, дивина.
Наприклад:

  • Ось і закінчується наш урок. Пригадайте, про що ви дізналися на уроці.

  • Що таке числівник?

  • Поставте питання до числівників: п’ять, сотий, двадцять три, багато, десятий, перший.

YI. Домашнє завдання.

  • Скласти речення, використавши словосполучення з числівниками: багато учнів, кілька насінин, три роки, перший клас, шоста подорож, чотири заповідники.