Уроку виробничого навчання з професії «Кравець» Тема програми: Виготовлення поясних швейних виробів Тема уроку : Обробка кишень у ра - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Название работы Кол-во страниц Размер
Навчально-методична картка (план) уроку №1(105) Предмет – «Математика»... 1 63.47kb.
Садовніченко Андрій Володимирович, вчитель математики ліцею м. 1 26.25kb.
Урок №9 клас Дата Тема уроку 1 199.4kb.
Уроку Дата Тема уроку Мета уроку Поняття похідної. Обчислення похідних... 1 253.23kb.
Уроки №1,2 Тема уроку: «Глобальні проблеми сучасності» Мета уроку 1 28.12kb.
Уроку з фізичної культури Тема уроку: волейбол 4 клас. Оцінити техніку... 1 34.3kb.
Ставчанський нвк розробка уроку фізики 1 86.65kb.
Урок із використанням ікт орієнтовна структура уроку опанування нових... 1 58.63kb.
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання... 1 78.68kb.
Тема уроку: «Перехід до суцільної колективізації. Голодомор 1932-1933... 1 95.16kb.
Програма для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних... 2 638.35kb.
У 1996 р виповнилося 100 років від часу відкриття французьким вченим... 1 37.25kb.
1. На доске выписаны n последовательных натуральных чисел 1 46.11kb.

Уроку виробничого навчання з професії «Кравець» Тема програми: Виготовлення поясних - страница №1/1

ДПТНЗ «Антрацитівський професійний ліцей»

Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Кравець»

Тема програми: Виготовлення поясних

швейних виробів

Тема уроку: Обробка кишень у рамку на задніх половинках штанів



Виконав: майстер в/н Мінда Т.В.

м.Антрацит 2012р.



Тема програми: Виготовлення поясних швейних виробів
Тема уроку: Обробка кишень у рамку на задніх половинках штанів
Мета уроку:

- розвиток умінь виконання трудових прийомів обробки кишень у рамку на

задніх половинках штанів;


  • поглиблення та вдосконалення знань, умінь та навичок, отриманих на попе-

редніх уроках виробничого та теоретичного навчання;

  • виховування почуття відповідальності за результати виконаної роботи.


Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Методи та прийоми навчання: наочні, словесні, практичні, показ трудових прийомів, частково-пошукові методи.

Форма роботи: бесіда, проблемні ситуації, тестовий контроль знань, індивідуалізація навчання.
Комплексно-методичне забезпечення уроку: інструкційно-технологічні карти «Обробка прорізної кишені в рамку», картки самоконтролю, картки дефектів, тести до теми, графічні схеми обробки прорізної кишені в рамку, сигнальні картки, наліпки зі смайлами «Супер», «Відмінно», «Молодець», «Клас», «Погано», «Старайся», зразки обробки прорізної кишені в рамку, презентація «Обробка прорізної кишені в рамку на задніх половинках штанів», інструменти особистого користування.
Матеріально-технічне забезпечення уроку: мультимедійний проектор та екран, швейні машини 1022 кл, спеціальні машини для обметування зрізів, парові праски.
Хід уроку:
І. Організаційна частина (2хв.)
Черговий учень інформує про готовність групи та майстерні до уроку виробничого навчання.
ІІ. Вступний інструктаж (60хв.)
2.1. Повідомлення теми і мети уроку.
2.2. Перевірка знань з охорони праці та загальних правил поведінки, особистої гігієни.

Зміст тестів з охорони праці.
1.Відстань від очей до оброблюваної деталі повинна бути:

а) 250-350мм

б)300-400мм

в)150-300мм


2. Інструменти для ручних робіт потрібно зберігати:

а)на столі

б) у кишені халата

в) у спеціально відведеному місці


3. Оброблювану деталь необхідно розташовувати:

а) на коліні, притискаючи рукою

б)на вказівному і середньому пальцях лівої руки,притискаючи зверху великим

в)тримати обома руками


4.Лапку швейної машини при роботі піднімають за допомогою:

а) колінного важеля

б) важеля зворотного ходу

в)ниткопритягувача


5.У виробничих приміщеннях має підтримуватись температура:

а)18-22град

б)10-15град

в)20-25град


Результати роботи з тестами оцінити за допомогою наліпок, які прикріпити на тестові завдання.

Правильні відповіді:

1. а

2. в


3. б

4. а


5.а
2.3. Актуалізація опорних знань.
Усне фронтальне опитування:

  • Які кишені називають прорізними?

  • Де можуть бути розташовані такі кишені?

  • Які деталі крою необхідні для обробки прорізної кишені в рамку?



2.4. Пояснення нового матеріалу з практичним показом.
Особливості обробки кишені в рамку на задніх половинках штанів.


  • Специфікація деталей прорізної кишені в рамку на задніх половинках штанів.

  • Накрейдування місця розташування кишені.

  • Приметування підкладки.

  • Обробка обшивок.

  • Обробка навісної петлі.

  • Обметування нижнього зрізу підзору та зрізів обшивки.

  • Прикріплення обшивок.

  • Прикріплення підзору.

Звернути увагу на прийоми самоконтролю та можливість виникнення дефектів і методів їх запобігання та усунення.

  • Розрізування входу в кишеню.

  • Виметування швів пришивання обшивок.

  • Закріплення кутів кишені.

  • Припрасування кишені.

  • Прикріплення навісної петлі.

  • Прикріплення підкладки до швів пришивання обшивок та підзору

  • Зшивання зрізів підкладки кишені.

  • Видалення строчок тимчасового призначення.

  • Припрасування і відпарювання готової кишені.

  • Пришивання ґудзика.

Звернути увагу учнів на можливість виникнення дефектів і методів їх запобі

гання та усунення.


2.5. Узагальнення і систематизація набутих знань.
Презентація «Обробка прорізної кишені в рамку на задніх половинках шта-

нів».
Для перевірки засвоєння учнями нового матеріалу – рольова гра «Світло-

фор».
Майстер в/н задає питання, а учні відповідають за допомогою кольорових

сигнальних карток.



Зелений колір – ТАК

Червоний колір – НІ

Жовтий колір – НЕ ЗНАЮ
Питання:

1. Нитка основи на деталі обшивки розташовується у повздовжному напрямку.



(Зелений колір)

2. Для позначення місця розташування прорізної кишені у рамку на задніх половинках штанів потрібно три лінії.



(Червоний колір)

3. Вхід у кишеню розрізають з лицьової сторони.



(Червоний колір)

4. Кути кишені закріплюють з виворітного боку подвійною строчкою.



(Зелений колір)

5. Підзор на підкладку кишені настрочують на відстані 1-2мм від краю обметаного зрізу.



(Зелений колір)
Слід приділити увагу та дати додаткові пояснення у питаннях, на які

даються відповіді картками червоного кольору.

При наявності відповідей картками жовтого кольору необхідно дати додаткові пояснення та попрацювати з цими учнями індивідуально.
ІІІ. Поточний інструктаж. Самостійна робота учнів (4год.50хв.)
Цільові обходи робочих місць:

- Своєчасність у роботі.

- Контроль за правильним виконанням трудових прийомів, дотримання правил з охорони праці.

При необхідності провести повторний інструктаж індивідуально чи з групою.

Перевірка та оцінка робіт учнів.
ІУ. Заключний інструктаж (8хв.)
1. Підбиття підсумків роботи на уроці.

2. Визначення кращих робіт та найбільш характерних недоліків у роботі.

3.Аналіз кожної роботи та повідомлення оцінок.

4.Домашнє завдання: повторити обробку бокових кишень зі скосом.



Інструкційно-технологічна карта


Операция

ТУ, приёмы

Графическое изображение

1.Наметить место расположения кармана (рис. 1)

2. Приметать мешковину (рис. 2)

3. Заутюжить обтачки (рис. 3)

4. Обметать нижний срез подзора и срез внутренней стороны обтачки (рис. 4)


5. Притачать обтачки к задней половинке брюк (рис. 6, строчки 1 и 2)

6. Разрезать вход в карман (рис. 5)

7. Выметать швы притачивания обтачек и сметать вход в карман (рис. 6, строчка 3)

8. Приутюжить карман

9. Закрепить углы кармана

10. Наметить место расположения подзора на мешковине


11. Подрезать боковые стороны обтачек и подзора
12. Настрочить подзор на мешковину (рис. 7, 11 и 12, строчка 4)
13. Настрочить срез нижней обтачки на мешковину (рис. 7 и 12,строчка 5)

14. Стачать полоску ткани для петли

(рис. 8)
15. Приутюжить полоску
16. Сложить полоску петлей и закрепить её в таком же положении

(рис. 9)
17. Наметить длину готовой петли (рис. 10)


18. Приметать петлю к верхней рамке



С лицевой стороны правой задней половинки брюк вертикальные линии провести на расстоянии длины кармана, между горизонтальными-2,0

Прямыми стежками по линии кармана с изнаночной стороны, чтобы верхний срез мешковины выходил за срез половинки на 0,5-1,0

Изнаночной стороной внутрь, сложив обтачку вдоль её длины. Срезы сместить на 1,0
На краеобметочной машине

Уложить обтачки наружной стороной к задней половинке брюк, совмещая заутюженные края обтачек с горизонтальными линиями, намеченными на половинке брюк

Не доходя до концов строчек на 0,11

Выметать по половинке брюк прямыми стежками на расстоянии 0,3-0,4 от шва притачивания обтачек. Карман скрепить косыми стежками

С изнаночной стороны

Машинной строчкой, на расстоянии 0,1 от концов строчек, с изнаночной стороны


На карман с изнаночной стороны положить подзор лицевой стороной. Верхний срез

подзора уравнять со срезом верхней обтачки. Мешковину перегнуть вдвое в поперечном направлении, уравняв верхние и боковые её срезы. Приколоть несколькими булавками подзор к мешковине












Расстояние от боковых сторон мешковины до обтачек и подзора должно быть 0,4-0,6

Расправить мешковину и настрочить приколотый подзор на мешковину на расстоянии 0,2 от его нижней стороны

На расстоянии 0,2 от нижнего среза подзора


Сложить полоску вдоль лицевой стороной внутрь. Расстояние от сгиба полоски до строчки 0,8-1,0
Предварительно вывернуть на лицевую сторону
Закрепить машинной строчкой и приутюжить
Разметку производить мелом. Длина готовой петли 2,2-2,5

Посередине кармана. Намеченная линия длины петли должна совпасть с заутюженным краем верхней рамки






19. Стачать мешковину двойным швом (рис. 11 и 12, строчки 6 и 7)

20. Удалить нитки временного назначения


21. Закрепить углы и верхнюю часть кармана (рис. 11 и 12, строчка 8)


22. Приутюжить карман

Сложить мешковину изнаночной стороной внутрь, уравнять верхние и боковые срезы, стачать боковые срезы швом шириной 0,3-0,5. Шов подрезать в углах и вывернуть мешковину. Выровнять края и прострочить второй строчкой на расстоянии 0,5-0,7 от края

Машинной строчкой с изнаночной стороны мешковины на расстоянии 0,1 от углов и шва притачивания верхней обтачки


С изнаночной стороны







Картка самоконтролю

1. Правильність накрейдування місця розташування кишені, допоміжних ліній.

2. Якість запрасування обшивок.

3. Правильність пришивання обшивок та підзору.

4. Точність розрізу входу в кишеню.

5. Дотримання технічних умов при настрочуванні обшивок та підзору.

6. Правильність закріплення кутів.

7. Якість зшивання підкладки.

8. Якість готової кишені.

Картка дефектів





Дефекти

Способи їх усунення

1

Різна ширина обшивок з лицевого боку

Розпороти шов пришивання обшивок , пришити на однаковій відстані від згину

2

Строчки швів прошивання обшивок та підзору закінчуються не на одному рівні

Кінці строчок закріпити на одному рівні, до обмежуючих вертикальних ліній

3

Неточно розрізаний вхід у кишеню

Вхід у кишеню розрізають з виворітного боку, не доходячи до кінців строчок на 1мм

4

Обшивки перекошені

Розпороти закріпки кутів, підтягнути обшивок, виконати закріпки, щоб утворився прямий кут

5

Неякісно настрочиний край (зріз) обшивки, підзору

Настрочити в край обметки або на відстані 1-2мм від підігнутого краю

6

Неякісно зшита підкладка

Строчку шва зшивання підкладки виконати якісно, ширина шва 1,0-1,5см

7

Неякісна волого теплова обробка

Відпарити готову кишеню з виворітного і лицевого боків


Деталі крою

прорізної кишені в рамку на задній



половинці штанів (розмір кишені 12смx1см)
1. Підзор – 1шт (14смх8см)
2. Обшивка - 2шт (14смх4см)
3. Навісна петля – 1шт (6смхсм)
4. Підкладка кишені – 1шт (16смх35см)


Схема обробки прорізної кишені в рамку на задній половинці штанів.