Урок української мови Тема. Вправи на визначення роду і числа прикметників за - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Название работы Кол-во страниц Размер
Тема: Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменниками 1 49.22kb.
Урок з української мови у 6-му класі на тему «Рід іменників. 1 71.03kb.
Тема №1: вступ. Періодизація історії української літературної мови 1 217.98kb.
Творчість великого народного поета внесла в нашу літературу незнане... 1 139.38kb.
Хомін Наталія Михайлівна вчитель української мови та літератури зош... 1 176.16kb.
Тема: Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників 1 37.27kb.
Керівнику знз вчителю української мови 1 101.76kb.
Щодо виконання Закону України „Про мови", Програми розвитку і функціонування... 1 43.17kb.
Методичні рекомендації «Впровадження елементів ситуативного навчання... 1 173.51kb.
Анотований перелік тем, рекомендованих для обговорення на засіданнях... 1 89.55kb.
Програма з української мови для 5-9 класів загальноосвітньої спеціальної... 9 1208.91kb.
Тема: Ввічлива людина 1 39.22kb.
1. На доске выписаны n последовательных натуральных чисел 1 46.11kb.

Урок української мови Тема. Вправи на визначення роду і числа прикметників за - страница №1/1

Урок української мови

Тема. Вправи на визначення роду і числа прикметників за відповідними іменниками. Розбір прикметника як частини мови.

3 клас

Вчитель: Миланко С. В.



Тема. Вправи на визначення роду і числа прикметників за відповідними іменниками. Розбір прикметника як частини мови.

Мета. Продовжувати вдосконалювати вміння і навички учнів встановлювати зв'язок між іменником і прикметником, визначати рід і число прикметників; збагачувати активний словниковий запас учнів; розвивати навички грамотного і каліграфічного письма; виховувати повагу до професії столяра, вміння відчувати красу рідного слова.

Обладнання. Ілюстрації, презентація, індивідуальні картки на визначення роду прикметників, «Гілочка росту».

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок –

Він покликав на урок.

Тож і ми часу не гаймо,

Наш урок розпочинаймо.

Працювати на уроці ми будемо під гаслом … Щоб прочитати гасло, треба скласти його з розсипаних слів.

навчати, Добре, того, знати, хто, хоче, все.

(Добре того навчати, хто хоче все знати.)

ІІ. Каліграфічна хвилинка.

Урок продовжимо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Ч ч О о Ж ж З з С с Г г Б б



  • Запишемо каліграфічно назви кольорів, які ви знаєте.

Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, голубий, білий.

  • Які кольори у вас викликають радість?

  • До якої частини мови належать записані слова? Чому?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про прикметник, розкриєте глибше його значення та роль у мовленні, закріпите свої знання про рід і число прикметників. Загалом на вас чекає багато цікавих вправ і завдань.



ІV. Систематизація і закріплення вивченого матеріалу.

  1. Вибіркове списування (за вправою 116).

  • Прочитайте виразно текст.

  • Знайдіть споріднені слова, випишіть їх парами.

  • Який корінь у цих словах?

  • Покажіть картками рід прикметників.

  1. Творча робота.

  • До слів абрикос, лимон, золото, срібло доберіть споріднені прикметники (абрикосовий, лимонний, золотий, срібний).

  • Утворіть словосполучення іменник + прикметник (абрикосовий сік, лимонне дерево, золотий годинник, срібна медаль).

  • Визначте рід прикметників (просигналізувати картками)

  • Які закінчення мають прикметники чол. роду? жін. роду? сер. роду?

  • Коли рід прикметників не визначаємо? Які закінчення мають прикметники у множині?

  • Поставте ці прикметники у множині.

  1. Колективна робота (виконання вправи 117).

  • Прочитати текст.

  • Хто такий столяр?

  • Знайти прикметник, ужитий у всіх трьох родах.

  • Виписати його разом з іменниками, з якими він зв’язаний, надписати рід прикметників.

4. Словникова робота. Пояснення виразу чарівні руки.

Чарівні руки – так говорять про руки гарного майстра, умільця.

- Який фразеологізм ви знаєте про людину, яка вміє гарно майструвати, вправна, тямуща у всякому ділі? (майстер на всі руки; і швець, і жнець, і на дуду грець). Тому дбайте про речі, які зробив столяр, не обписуйте парти, витирайте пил, поважайте працю столяра.



5. Фізкультхвилинка.

6. Інтерактивна вправа «Гілочка росту».

Гілочка ростуd:\кліпарти з диска +нові кліпарти\priroda\bd08064_.wmf
Роль у реченні
Число
Рід

Питання

Значення


  • Підсумуємо знання, які ми одержали протягом кількох уроків, вивчаючи прикметник.

  • Згадайте, в якому порядку ми вивчали частину мови «Прикметник». Прикріпіть на гілочці росту картки, які розкажуть нам, як зростали ваші знання про цю частину мови.

7. Визначення ролі прикметника у реченні.

Столяр бере електричний рубанок і вправно знімає з дерева стружку.

Висновок: прикметник є другорядним членом речення.

8. Розбір прикметника електричний як частини мови.

Електричний – рубанок, який? прикметник, одн., ч. р., другор. член реч.



8. Вибірковий диктант з наступною самоперевіркою.

- Виписати з прислів’їв парами прикметники-антоніми.



  • Не бійся розумного ворога, а бійся дурного приятеля.

  • Добрі діла безшумно ходять, а злі як дзвони дзвонять.

  • І чорна корова біле молоко дає.

  • Борода довга, а розум короткий.

V. Підсумок уроку.

Наш урок підійшов до завершення.



  • Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

  • Отже, користуйтеся прикметниками в своєму мовленні і тоді воно буде більш яскравим, поетичним, образним.

  • Дійсно, добре того навчати, хто хоче все знати!

VІ. Домашнє завдання.

С. 52, вправа 119.



VІІ. Виставлення і мотивація оцінок.


izumzum.ru