Складання й розв’язування простих задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Складання й розв’язування простих задач на знаходження суми та на збільшення числа - страница №1/1

Математика

1 клас

Розділ. Дії над числами
Автор: Лебедик Галина Іванівна,

вчитель початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії

Кам'яногребельського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок»

Сквирського району
Тема. Складання й розв’язування простих задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць.

Мета: поглиблювати знання та вміння учнів складати й розв’язувати прості задачі на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць;

розвивати увагу, творче мислення;

виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: квітка-семицвітка, таблиці з малюнками та коротким записом задач, картки із завданнями, яскраво прикрашений конверт з листом, квіточки семи кольорів, підручник «Математика» для 1 класу (М. В. Богданович – К.: «Освіта», 2007)

Тип уроку: урок-гра

Хід уроку



І. Організаційний момент

(Вірш читає вчитель.)

Любі діти, до нас у клас

Завітали гості щирі.

Привітайте ж в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

(Діти вітаються з гостями кивком голови, сідають за парти.)

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені директор віддала листа, який надійшов саме нам, учням 1 класу.



(Відкриваю конверт і зачитую листа.)

Доброго ранку, любі діти!

Я квітка-семицвітка.

Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці і виконувати завдання, які розміщені на її зворотній стороні. За гарні, чіткі і правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

Квітка-семицвітка

(Закріплюю квітку на дошці.)

ІІІ. Узагальнення та розвиток математичних знань.

1–а пелюстка (червона)

1. Усний рахунок



  • Чітко називаючи числа, полічити від 1 до 10.

  • Чітко називаючи числа, полічити в зворотному порядку.

  • Порахувати від 4 до 8, від 9 до 6.

  • Назвати сусідів чисел 5 і 8. (4, 6; 7, 9)

2. Гра «Цифроїд» (робота за картками).

(Вчитель пояснює завдання.)

Був тут дід Цифроїд,

Що їсть цифри на обід

Замість печива до чаю.

Встав, яких не вистачає!





2






5








9






2


3






6











1







4






7










2








6




8


3. Конкурс «Цифри-красуні».

(Написати цифри від 1 до 10)

(Завдання1–ої пелюстки виконано; учні, які найкраще виконали завдання, одержують маленькі червоні квіточки.)

2–а пелюстка (жовта)

1.Розв’язування віршованих задач

Ось до класу на урок

Залетіло шість сорок.

Дві пізніше прибуло.

Скільки птахів всіх було?

(6 + 2 = 8)

Зайчик із городу в ліс

Моркву в кошику приніс,

Зручно всівся коло хати

І узявся рахувати:

Дві й одна. Одна і дві.

Виклав моркву на траві,

А сорока із гори

Загукала: «Буде …»

(2 + 1 = 3)

Скачуть жабки:

– Ква-ква-ква!

Ой, яка м’яка трава!

Тут – п’ять жабок, а там – дві.

Скільки разом їх в траві?

(5 + 2 = 7)

Руки вгору підніміть,

Пальці швидко полічіть.

Зліва п’ять і справа п’ять.

Скільки разом? Як сказати?

(5 + 5 = 10)

Бігло до річки троє каченят.

А на шість більше – курчат.

Дуже вони захотіли попити.

Скільки курчат ? Нумо лічити!

(3 + 6 = 9)

П’ять фломастерів у Тані.

На три більше олівців.

А для вас усіх питання.

Скільки в Тані олівців?

(5 + 3 = 8)

Каже мати – квочка:

– В мене два синочки

І чотири дочки.

Скільки ж діток в квочки?

(2 + 4 = 6)

Кіт Матвій від річки йшов,

Чималенький ніс улов.

Щоб хвилинку відпочити,

На пеньок край стежки сів,

Взявся рибку полічити:

Три лини, сім карасів.

Три плюс сім додать не може.

Хто Матвію допоможе?

(3 + 7 = 10)

Посадив ведмідь в лісочку

Шість берізок, три дубочки.

Рахувати сам не вмів

І зозулю попросив.

Почала вона літати,

Почала вона кувати,

Та не може полічить.

Ану ж, ви, допоможіть!

(6 + 3 = 9)



  • А хто з вас, діти, садив дерева чи кущі? З ким?

  • А навіщо їх садити?

(Завдання 2-ої пелюстки виконано; нагородження кращих учнів маленькими жовтими квіточками.)

3–а пелюстка (оранжева)

Фізкультхвилинка

Стали, діти, на носочки

І присіли, як грибочки.

Встали, голівками помахали

Сіли – встали, сіли – встали.

Потягнулися легенько

І сідаємо тихенько.



(Після виконання фізкультхвилинки всі діти отримують оранжеві квіточки.)

4–а пелюстка (синя)

1.Складання і розв’язування задачі за малюнком і коротким записом, розміщеними на дошці.

– Діти, подивіться уважно на малюнок. Що ви бачите на ньому? (Новорічну ялинку та коробку з іграшковими кульками.)

– Під малюнком є скорочений запис, за яким ми можемо скласти і розв’язати задачу. Прочитайте його.(На ялинці 4 кульки, а у коробці – на 3 кульки більше.)

– Що нам відомо?(Що на ялинці 4 кульки, а у коробці на 3 кульки більше.)

– Що невідомо?(Скільки кульок у коробці.)

– Хто вже може скласти задачу?

На ялинці 4 кульки, а у коробці – на 3 кульки більше. Скільки кульок лежало у коробці?

– То що відомо про кульки?(На ялинці було 4 кульки, у коробці – на 3 кульки більше.)

– Як називаємо цю частину задачі? (Умова.)

– Що невідомо? (Скільки кульок лежало у коробці.)

– Як називається ця частина задачі? (Запитання.)

– Діти, то у коробці було більше чи менше кульок, ніж на ялинці? (Більше.)

– А коли збільшуємо, то яку дію виконуємо? (Додавання.)

– То як ми розв’яжемо задачу?(4 + 3)

– Яка ж буде відповідь?(7)

(Один учень записує розв’язання на дошці, інші - в зошитах.)

– Діти, давайте ще повторимо умову, запитання, розв’язання і відповідь. (Один учень – умова, другий – запитання, третій – розв’язання, четвертий – відповідь.)

2. Гра «Жива задача».

(Діти виходять до дошки, в руках тримають таблички з назвами частин задачі. Проводиться гра « Жива задача ». За командою вчителя учні повинні стати по порядку зліва направо і послідовно назвати свою частину задачі.)

(Завдання 4-ої пелюстки виконано; вручення учням синіх квіточок.)

5–а пелюстка (зелена)

1. Робота з підручником

– Ця пелюстка просить вас подивитися на завдання 3 на сторінці 112.


  • Що ви бачите на малюнку?(Новорічну ялинку та коробку з іграшковими кульками.)

  • Давайте ознайомимося з коротким записом. Прочитайте, що нам відомо?(У коробці було 3 кульки, а на ялинці – 7 кульок.)

  • Що невідомо? (Скільки кульок було всього.)

  • Що означає ця фігурна дужка? (Потрібно дізнатися, скільки було кульок у коробці й на ялинці разом.)

  • Яку задачу можна скласти?

У коробці лежало 3 кульки, а на ялинці висіло 7 кульок. Скільки всього кульок було у коробці й на ялинці?

  • То що ми знаємо про кульки? (У коробці їх було 3, а на ялинці – 7.)

  • Як називається ця частина задачі? (Умова.)

  • Що невідомо? (Скільки кульок разом на ялинці й у коробці.)

  • Як називається ця частина задачі? (Запитання.)

  • А якою ж дією розв’яжемо задачу, коли нам потрібно дізнатися скільки кульок всього, разом? (Треба виконати дію додавання.)

  • То ж яке буде розв’язання задачі? (3 + 7)

  • Яка відповідь?(10)

(Один учень коментує і записує розв’язання в зошит, інші записують за ним.)

  • Діти, а давайте спробуємо порівняти задачі, які ми розв’язали. Чим вони схожі? Чим відрізняються одна від одної?

(Вручення учням, які добре справилися з завданням, зелених квіточок.)

6–а пелюстка (коричнева)

Фізкультхвилинка

Два прихлопи, три притопи.

На носок, на каблучок.

Руку – вліво, руку – вправо.

І танцюєм козачок.

Раз – присядем, два – присядем.

Настрій гарний? Веселись.

Покрутились, повертілись

І тихенько всі усілись.



(Після виконання фізкультхвилинки всі діти отримують коричневі квіточки.)

7–а пелюстка (фіолетова)

Ця пелюсточка пропонує вам скласти і розв’язати задачу на вибір за малюнком і коротким записом самостійно.

(Нагородження учнів фіолетовими квіточками.)

ІV. Підсумок уроку

Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!

Квітко-семицвітко, прощавай,

З радістю ми грались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

А вона нам?



(На серцевині квітки зачитую: 1 клас, ви – просто молодці!)

  • Що для вас було найцікавішим на уроці?

  • Порахуйте квіточки, які ви одержали.

  • Кому ви їх подаруєте?