М. П. Білоус, вчитель фізики вищої категорії Хрещенівської загальноосвітньої школи І ііі ст - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Название работы Кол-во страниц Размер
Чеканюк Лідія Григорівна, вчитель фізики Уманської загальноосвітньої... 1 40.1kb.
Тестові і творчі завдання з слюсарної справи 2 466.01kb.
Міністерство освіти І науки україни науково-методичний центр середньої... 5 916.32kb.
Уроки з курсу "Я і Україна" у 3 класі. Тема: Тварини живі організми. 1 127.67kb.
Матеріали проведення позакласних виховних заходів Безлунна Людмила... 1 260.32kb.
Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації Методичний... 1 145.44kb.
Комплексний пiдхiд до логопедичної роботи з молодшими школярами 1 51.08kb.
Положення про наркологічний пост Криворізької загальноосвітньої школи... 1 32.81kb.
Вчитель фізики Біловізької зош І-ІІІ ступенів, спеціаліст 2 417.71kb.
Гірські породи. Що таке корисні копалини Вчитель вищої категорії М. 1 70.13kb.
Секція «Математика» 1 273.78kb.
Повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися... 1 11.52kb.
1. На доске выписаны n последовательных натуральных чисел 1 46.11kb.

М. П. Білоус, вчитель фізики вищої категорії Хрещенівської загальноосвітньої школи - страница №1/1

М.П. Білоус , вчитель фізики вищої категорії Хрещенівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Нововоронцовського району Херсонської області
Закони гідродинаміки в біології та найпростішій медичній апаратурі
Мета: показати єдність законів природи, застосування законів фізики до живих організмів,продовження ознайомлення з наукою біофізика. Виховувати пізнавальний інтерес, екологічне мислення і поведінку, прагнення вести здоровий спосіб життя. Сприяти свідомому вибору майбутньої професії.
Обладнання : таблиця « Закон Бернуллі», рисунки рептилій, голкошкірих, павуків, дощового черв’яка, панцерних, апарата штучного кровообігу, водонапірного насосу, шприц, інгалятор, лінійка, голка з ниткою.
Девіз : « Фізика – це наука розуміти природу»

Е. Роджерс



Форма проведення заняття : робота парами.

Хід уроку

  1. Організаційні питання.

На сьогоднішньому уроці ми продовжуємо знайомитися з вами з питаннями зв’язку законів механіки з біологією та медициною. І для того , щоб зрозуміти значення законів гідродинаміки в тваринному світі та медицині ви працювали в парах під назвами

  1. фізики

  2. біологи

  3. медичні працівники

  4. інженери

11. Мотивація, оголошення теми та мети заняття.

Учитель. Із того матеріалу, який ви знайшли, опрацювали , ваша думка чи потрібні знання законів гідродинаміки в нашому житті , житті тваринного світу.

Учні. Так

Учитель. Отже у мене немає необхідності переконувати вас у важливості теми сьогоднішнього заняття. Оголошення теми.

111. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. До всього сказаного я можу ще добавити, що основна мета – побачити необхідність знань у житті, вміти їх застосовувати на практиці, бачити взаємо зв’язок між явищами живої та неживої природи, відчувати відповідальність за своє здоров’я і здоров’я інших людей.

Фізика - наука про природу, а природа часто намагається нав’язати будь - якому органу додаткові не відповідачі йому функції: функції руху, заміна старої шкіри, захисту. Не обминула вона і сердечно – судинну систему з її чітко визначеними задачами надто привабливим було використання тису існуючого всередині кровоносної системи. І щоб це краще зрозуміти ми повинні з вами нагадати деякі положення гідродинаміки , що вивчались нами в 9кл що зроблять нам фізики.

- повідомлення фізиків (закони гідродинаміки).

Гідродинаміка в світі тварин.

- повідомлення біологів (рух павуків, черв, голкошкірих).

- повідомлення медиків ( Гіпертонія)

- повідомлення біологів (використання гіпертонії тваринами для захисту, линьки рептилій, панцерних)



Фізичні закономірності руху крові в організму.

- повідомлення фізиків (прояв законів Бернуллі в кровоносній системі)

- інженера (кардіологія - штучні артерії, штучний апарат кровообігу)

Медики - Практична робота : Вимірювання тиску крові.



Прості медичні прилади діючі на законах гідродинаміки.

- повідомлення інженерів (медичний шприц, інгалятор, водний насос)



Учитель. Ми обмежились розглядом простих приладів на протязі останніх років вивчаються «нові» проблеми гідродинаміки особливості руху крові в капілярах. Кров веде себе не так, як звичайна рідина, наприклад вода. Якщо по трубі тече чиста рідина то коефіцієнт опору трубки не залежить від її перерізу, а зумовлюється лише густиною рідини. Підчас руху крові опір трубки стає меншим чим менший її діаметр. Це цікаве явище знаходить застосування для гідродинамічних розрахунків апаратів штучного серця, легень, нирок. З ними дехто з вас познайомиться якщо поступить до медичного ВУЗУ, вивчаючи розділ біофізики – біомеханіка. А на сьогоднішньому занятті

-- Чи досягли ми мети?

-- Про що ви дізнались?

-- Які думки викликала у вас нова інформація?



Література

1.Безденежнежних Е А. Бріккма И. С. Физика в живой природе и медицине.- Киев.- 1976.

2. Шостак В. И. Природа наших ощущений Москва .- ПРОсвещение , 1983.

3. Дитяча енциклопедія. Тварини.- Харків «Фоліо», 2004.

4. Гончаренко С. І. Фізика – 9кл.- 1988.

5. Фізика/ Шкільний світ ./ №26 , 2007.- с. 8.



6.Фізика в школах України. № 19, 2008.- с. 25 -29.


izumzum.ru