Донецька загальноосвітня школа і-ім - polpoz.ru o_O
Главная
Поиск по ключевым словам:
страница 1
Похожие работы
Название работы Кол-во страниц Размер
Куйбишевський районний відділ освіти донецька загальноосвітня школа... 1 51.96kb.
«Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів... 17 3028.64kb.
Області Рік заснування: школа – 1974, дошкільний заклад – 1983, нвк... 1 193.52kb.
Праздник во 2 классе «Прощай осень» 1 79.3kb.
Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 продовжує набір... 1 17.29kb.
Звіт про результати проведення процедури запиту цінових пропозицій 1 52.55kb.
Дякую шановному журналу за можливість співпраці! 2 278.75kb.
Наказ №159 Про вживання заходів щодо запобігання харчових отруєнь... 1 17.85kb.
Україна косівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1 11.84kb.
Гарбарець Валентина Миколаївна вчитель англійської мови навчально-виховного... 5 479.9kb.
Горлівська загальноосвітня школа I-III ст 1 183.36kb.
Шановні вчителі математики! 1 90.78kb.
1. На доске выписаны n последовательных натуральных чисел 1 46.11kb.

Донецька загальноосвітня школа і-ім - страница №1/1

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ

ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІМ

СТУПЕНІВ №45

Розробка уроку

з Основ здоров'я в 7 класі

за темою: "Соціальна складова здоров'я"

Підготувала вчитель Шкуринська Л.І.

2012 рік


УРОК №

ДАТА:

ТЕМА 3. 1. Соціальні чинники здоров'я підлітків. Хвороби цивілізації.

Куріння і рак.



МЕТА: надати учням достовірну інформацію про тютюн і тютюнопаління, розвінчати поширені міфи про популярність і магічність властивості тютюну; виховувати прагнення учнів до здорового способу життя.

ОБЛАДНАННЯ: малюнки учнів за темою, аркуші паперу А-3, А -4, скотч,

олівці, фломастери, маркери, картки з завданням.



МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ: образотворче мистецтво, біологія.

ТИП УРОКУ: тренінг.

План уроку

  1. Організаційна частина.

  2. Вступне слово вчителя, стартові завдання.

  3. Взаємонавчання.

  4. Робота в групах.

  5. Інформаційне повідомлення.

  6. Підсумкове завдання.

  7. Завершення тренінгу.

1. Організаційна частина.



  • перевірка наявності учнів;

  • привітання учнів.

ІІ. Вступне слово вчителя, стартові завдання.

Вчитель розповідає.

За сотні років до прибуття європейців американські аборигени вживали тютюн. Вони палили сигари і люльки, жували І нюхали його, використовували в різних обрядах. Однак тютюну і сьогодні іноді приписують магічні властивості: начебто сигарета допомагає заспокоїтись, може зробити людину дорослішою, популярнішою, розумнішою.

Питання:


  1. Чому люди вживають тютюн?

  2. Давайте поміркуємо: чи правда це, чи варто купувати цигарки та ризикувати своїм здоров'ям?

  3. Якими бувають рішення у нашому житті?

Учитель читає давню легенду про знатного вельможу Мандарина.

Колись давно у Китаї жив розумний але пихатий мандарин (знатний вельможа). Цілий день він тільки і робив, що приміряв багате вбрання та вихвалявся перед підданими своїм розумом. Так минали дні за днями, роки за роками... Аж ось країну облетіла звістка, що неподалік оселився чернець, розумніший за самого мандарина. Розлютився мандарин, почувши про це. Вирішив він оголосити поєдинок і відстояти свою славу нечесним способом: «Візьму я в руки метелика, сховаю його за спиною і запитує, що у мене в руках - живе чи мертве? Якщо чернець скаже, що живе,я роздушу метелика, а якщо мертве - відпущу його». І ось настав день поєдинку. Чи мало людей зібралось у пишній залі, щоб побачити ці змагання най розумніших чоловіків. Мандарин сидів на високому троні, тримав зо спиною метелика і з нетерпінням чекав ченця. Аж ось двері відчинилися, і до зали увійшов невисокий, худорлявий чоловік. Він підійшов, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь яке запитання. Тоді мандарин мовив: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках - живе чи мертве?» Мудрець усміхнувся і відповів: «Усе в твоїх руках!» Збентежений мандарин випустив метелика з рук, і той полетів, радісно тріпаючи крильцями.



Вправа «Мозковий шторм»

І.Назвіть приклади рішень, які можуть вилинути на життя, здоров'я, долю людей.

2. Які рішення доводиться приймати підліткам?

З.Які рішення можуть бути життєво важливими? Взаємонавчашія

Учні поділяються на групи: «Історики», «Лікарі», «Дослідники». їм даються повідомлення. Вони їх вивчають, а потім розповідають іншим групам.

Картки для трьох груп дітей.



Картка для групи істориків «Історія виникнення тютюну»

12 жовтня 1492 року Колумб відкрив не тільки Америку, а й тютюн. Він дізнався, що почали палити ще до нашої ери на початку 1 століття в Азії, Африці, а також древні слов'яни. Туземці скручували листя рослини і підпалювали, вдихаючи дим. Тютюн використовували, як декоративну рослину, пізніше склалось уявлення про його надзвичайні лікувальні властивості. Королева Катерина Медичі страждала від головного болю. Французький посол у Португалії Жан Ніко підніс їй у подарунок листя і насіння тютюну. Коли королева нюхала його, вона почувала себе краще. Посол здобув собі славу. З його ім'ям пов'язана ботанічна назва тютюну (Nicoti ana), але в Англії, Туреччині бачили, що тютюн це шкідлива речовина, яка містить отруту, приводить до наркоманії і до багатьох хвороб. Його заборонили вживати, за неслухняність людей били батогами, рвали ніздрі, але цій звичці не позбавились. Петро 1 привіз тютюн до Росії з Голландії. Це стало вигідним промислом і шкідливим пороком людей.



Картка для групи лікарів «Наслідки поління людей»

Відомо, що тютюновий дим містить понад 4000 різних хімічних сполук , серед яких небезпечними є смоли, чадний газ, нікотині радіоактивний полоній. Після тютюнопаління у людини погіршується показник крові, легені

І.Назвіть приклади рішень, які можуть вилинути на життя, здоров'я,
утруднюють дихання, виникає кашель, погіршується пам'ять, підвищується тиск, утруднюються робота серця,волосся втрачають блиск,і еластичність, шкіра передчасно старіє, з'являються зморшки, нігті починають ламатися, очі втрачають блиск, білки червоніють, у роті погіршуються відчуття, зуби жовтіють, з'являється неприємний запах із рота, виникають хвороби зубів, ясень, рак легенів, гортані, рота, печінки, інсульти, інфаркти.

Основна причина паління - нікотинова залежність.

Діти демонструють свої малюнки, які вони підготували вдома, можна також використовувані таблиці, на яких зображені внутрішні органи людини.

Картка для групи Дослідників «Основні причини тютюннопаління»

Нікотин-це сильніший отрута. Смертельна доза для людини І мл.гр. на 1

кг. Маси тіла людини, тобто для підлітка 50-70мл.гр. Смерть може настати,

якщо підліток випалить півпачки сигарети. Дослідженням встановлено, що під

час паління 20% шкідливих речовин, які є в тютюновому диму, згорає,25% -

затримується у легенях, 5% - залишається у підпалку і 5% - забруднює

навколишнє середовище.

АНКЕТА З ВИВЧЕННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ УЧНІВ У ПИТАННЯХ ФОРМУВАННЯ УЮРОВОІО СПОСОБУ ЖИТТЯ

(Відповіді підкреслити)



  1. Вік , стать (жін./чол.)

  2. Як Ви вважаєте, чи погрібні людині знання про здоровий спосіб життя?

так;

ні;


не замислювався.

3. Які, на Ваш погляд, складові здорового способу життя?

загартування організму;

правильне повноцінне харчування;

режим дня;

дотримання правил особистої

гігієни;

заняття фізкультурою і спортом;

відсутність шкідливих ЗВИЧОК;

чисте повітря.

4. Чи робите Ви ранкову зарядку?

так;


ні;

не щодня.

5. Чи займаєтеся Ви спортом?

Види спорту ;


ні;

не маю коштів для оплати;

не дозволяє здоров'я.

6. Чи палите Ви?

не курю;

1 - 2 цигарки на день;

більше 5-ти цигарок на день.

7. Хто із членів Вашої родини палить?

ніхто;

батько;


брат;

мати


сестра.

8. Чи знаєте Ви, що шкідливі звички згубно виливають на здоров'я?

так;

ні;


на замислювався.

9. Чи хотіли б Ви позбутися шкідливих звичок?

так;

ні;


мені байдуже

10.Від кого Ви хотіли б дізнатися якомога більше про здоровий спосіб життя?

від медпрацівників;

від батьків;

від учителів;

з радіо і телебачення;

з літератури.

11 .Чи хотіли б Ви у майбутньому вести здоровий спосіб жиггя? так; ні. Опитав батьків, друзів, знайомих, учні повідомляють результати

дослідження:

4. Чи робите Ви ранкову зарядку?

так;

ні;


не щодня.

5. Чи займаєтеся Ви спортом?

Види спорту ;
ні;

не маю коштів для оплати;

не дозволяє здоров'я.

6. Чи палите Ви?

не курю;

1 - 2 цигарки на день;

більше 5-ти цигарок на день.

7. Хто із членів Вашої родини палить?

ніхто;

батько;


брат;

мати


сестра.

8. Чи знаєте Ви, що шкідливі звички згубно виливають на здоров'я?

так;

ні;


на замислювався.

9. Чи хотіли б Ви позбутися шкідливих звичок?

так;

ні;


мені байдуже

10.Від кого Ви хотіли б дізнатися якомога більше про здоровий спосіб життя?

від медпрацівників;

від батьків;

від учителів;

з радіо і телебачення;

з літератури.

11 .Чи хотіли б Ви у майбутньому вести здоровий спосіб жиггя? так; ні. Опитав батьків, друзів, знайомих, учні повідомляють результати

дослідження:


  1. Добре харчуватися

  2. Слідкувати за гігієною тіла

  3. Ні! Шкідливим звичкам

  4. Віра,любов,довіра близьким людям,гарні стосунки з друзями 10.Корисна праця

VII. Завершення тренінгу.

На дошку вивішується аркуш паперу з намальованою скринькою, а дітям роздаємо аркуші самоклейного паперу жовтого кольору, вирізані колом, щоб були схожі на монети.

Вчитель каже:

Ми сьогодні з вами згадали ще раз, який то неоціненний скарб - здоров'я, як його треба берегти. Чомусь ми всі і кожен окремо навчилися. Ці знання наш скарб. Давайте кожен на «монетах» запишемо, що нового і корисного ми винесли з цього заняття, і чим будемо користуватися у житті.



Кожен пише свою думку, озвучує її і прикріплює «монету» на скриньці тим самим створюючи скарб цінних знань, дуже необхідних для нового та щасливого життя.

І їй скринька висить на протязі вивчення всієї теми, і діти вносить все нові знання до неї, а на останньому, завершальному за і гніті, ми робимо загальні висновки і поради по збереженню свого здоров'я і здоров'я навколишніх людей.


izumzum.ru